Szukasz zarządcy dla wspólnoty mieszkaniowej? Zobacz jak zarządza BCS!

Rok 2014 w telegraficznym skrócie

LISTOPAD – Wymiana nawierzchni na kostkę brukową przed budynkiem

Kolejnym etapem mającym na celu poprawę otoczenia wokół budynku była wymiana mocno już zużytego asfaltu na kostkę brukową.
Remont nawierzchni prowadzony był na prośbę administratora przez ZGN Mokotów. Była to kolejna inwestycja po wymianie rury wody opadowej realizowana dzięki naszej interwencji.
Wymiana kostki znacząco polepszyła odprowadzenie wody oraz ułatwiła poruszanie się starszym osobom wokół budynku.

WRZESIEŃ – Modernizacja instalacji odgromowej

W miesiącu wrześniu realizowaliśmy modernizację wysłużonej instalacji odgromowej budynku. Uzupełnione zostały braki oraz wymienione zostały zużyte elementy. Całość prac realizowana była pod naszym nadzorem. Instalacja spełnia wysokie normy jakości.

LIPIEC – Modernizacja nasad kominowych

W miesiącu lipcu realizowaliśmy wymianę starych nasad kominowych na nowoczesną instalację wentylacyjną wspomaganą przy pomocy nasad typu turbo-went.

Podczas prac przebudowany został wylot komina. Dotychczasowy deflektor pełnił funkcję zbiorczej wentylacji, powodując przy dużym wietrze wrzucanie masy powietrza do lokali położonych na najwyższych kondygnacjach. Modernizacja kanałów wentylacyjnych znacząco poprawiła siłę ciągu w lokalach. Zniknął również nieprzyjemny zapach podczas wietrznych dni. Obecna wentylacja znacząco poprawiła mikroklimat panujący w lokalach. Administracja Wspólnoty brała czynny udział w nadzorowaniu inwestycji od demontażu, przebudowy po montaż nowych nasad.

Zobacz jak pracują nasady – FILM

CZERWIEC – Ogłoszono wyniki Budżetu Partycypacyjnego
Wygrana naszego projektu!

Administracja przygotowała projekt rewitalizacji zieleni osiedlowej wraz z budową placu zabaw przed budynkiem, który został zgłoszony w ramach budżetu partycypacyjnego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu administracji i zarządu wspólnoty związanym ze zbieraniem głosów projekt wygrał. Inwestycja zostanie zrealizowana w 2015 roku. Koszt inwestycji to 158 000 zł.
Aktywny udział mieszkańców w projekcie oraz zachęcenie sąsiednich Wspólnot Mieszkaniowych miał ogromny wkład w odniesiony sukces.
Cieszy nas niezmiernie fakt, że udało się nam wspólnie z “sąsiadami” zrobić coś wyjątkowego dla naszego osiedla.

ZOBACZ PISMO URZĘDU MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

MAJ – Wymiana drzwi wyjściowych na dach

Podczas dużych opadów deszczu, stare i wykrzywione drzwi przepuszczały wodę powodując zalanie najwyższej kondygnacji.
Na nasze zlecenie, stare drzwi zostały wymienione na nowe, ocieplone z podwójną uszczelką. Zmieniony został również sposób otwierania drzwi na przeciwny, co daje dodatkową ochronę przed przedostawaniem się wody w okolicach progu. Nowe drzwi skutecznie zatrzymują ciepłe powietrze w budynku.

STYCZEŃ – wymiana rury kanalizacyjnej

W wyniku rozrastania się korzeni drzew doszło do zatkania rury odprowadzającej wodę opadową ze studzienek ściekowych.
W okresie jesiennym, szczególnie podczas wzmożonych opadów deszczu dochodziło do znacznego nagromadzenia się wody w zapadniętym asfalcie i okolicach odpływów.
Z inicjatywy administracji ZGN Mokotów po ponad 2 latach udrożnił zapchany odcinek rurociągu, wymieniając częściowo zapchaną starą rurę na nową.